Wybielanie Zębów Wrocław. Fakty i Mity.

wybielanie zębów wrocław, higienizacja jamy ustnej, stomatologia estetycznaChcesz mieć śnieżnobiały uśmiech ale nie możesz się zdecydować czy wybielić zęby? A może masz pytania odnośnie wybielania zębów, na które nie znasz odpowiedzi? Poniżej przedstawiamy wszystkie ważne aspekty odnośnie wybielania zębów. Przeczytaj ten artykuł i umów się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice InterDent.

Wybielanie zębów to coraz bardziej popularny zabieg z kategorii stomatologii estetycznej. Niestety wielu ludzi, chcących to zrobić nie wie od czego zacząć lub po prostu boją się tego zabiegu. Zapewniamy, że wybielanie zębów odbywające się w klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu to profesjonalny zabieg, który odmieni wygląd twoich zębów. Zebraliśmy dla Państwa odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz ciekawostki związane z wybielaniem zębów.

Czy zabieg wybielania zębów to jedna, czy więcej wizyt u dentysty?

Zabieg wybielania zębów z zastosowaniem naświetlania oraz wysokostężonego nadtlenku wodoru jest błyskawiczny i trwa mniej więcej godzinę. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych, dzięki nim efekt będzie trwały dużo dłużej. Przede wszystkim chodzi o zastosowanie „białej diety”, która nie barwi zębów. W przeciwnym razie efekt może być błyskawiczny, ale niestety nietrwały.

Czy można samemu wybielić zęby?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo metod oraz środków do samodzielnego wybielania zębów. Niestety zazwyczaj samodzielna zabawa w wybielanie kończy się wybieleniem przednich powierzchni zębów, natomiast przestrzenie między zębami pozostają ciemne, dając efekt ciemnych szpar pomiędzy nimi. Całościowe i eleganckie wybielanie zębów jest możliwe tylko przy użyciu profesjonalnego sprzętu i wykonywane przez doświadczonego lekarza stomatologa. Dentysta kwalifikuje do zabiegu pacjentów powyżej 16 roku życia w oparciu o badanie kliniczne obejmujące wnikliwą ocenę stanu zdrowia tkanek zmineralizowanych zębów oraz ocenę szczelności istniejących wypełnień. Kwalifikacja do zabiegu wybielania zębów powinna obejmować przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu (alergia, ciąża, okres karmienia), analizę nawyków żywieniowych, zapoznanie pacjenta z zaleceniami pozabiegowymi (biała dieta, niepalenie tytoniu), jak również ocenę dyspozycyjności pacjenta. Zabieg wybielania musi być poprzedzony profesjonalną higienizacją, zabezpieczeniem ubytków próchnicowych oraz określeniem progu pobudliwości bólowej i żywotności zębów.

Jakie istnieją metody wybielania?

Tak jak pisaliśmy wcześniej wybielanie zębów można wykonywać na wiele sposobów, ale tylko profesjonalne wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetyczne można uznać za skuteczne, ponieważ jest wykonywane w całości pod okiem dentysty i przed wyborem miejsca wybielania należy się upewnić, że będzie robiła to osoba wykwalifikowana. W klinice stomatologiczne InterDent we Wrocławiu wybielanie zębów przeprowadzane jest tylko i wyłącznie przez doświadczony personel stomatologiczny. Do gabinetowego wybielania używa się zazwyczaj specjalnych lamp halogenowych lub lamp typu LED, które emitują różne ciepło światła. Wpływa to zarówno na efekty wybielania jak i na wrażliwość dziąseł i zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej jest nieporównywalnie skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż znane metody domowe i kosmetyczne. Przede wszystkim wybielanie przy użyciu lampy jest szybsze i trwalsze. Wystarczy jedna wizyta, a efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat, podczas gdy takie metody jak paski wybielające czy pasty do wybielania wymagają wielu tygodni wyrzeczeń i nie dają pewności co do efektów.

Czy po zabiegu będę mieć zęby jak gwiazda filmowa?

Gwiazdy filmowe oraz bohaterowie okładek kolorowych pism mają piękne zęby, ale niestety jest tak najczęściej tylko na ekranie lub dzięki magii programów do obróbek zdjęć graficznych. „Hollywoodzka” biel nie jest prawdziwym kolorem i niemalże nie występuje w naturze. Jest natomiast efektem np. nakładania na zęby licówek, czyli specjalnych nakładek naklejanych na przody zębów. Naturalna barwa zębów waha się od żółtobrunatnej do szaroniebieskiej. Każdy z nas ma inny odcień zębów co jest związane m.in. ze stopniem ich mineralizacji. Wybielanie zębów polega na przywróceniu ich naturalnego koloru oraz usunięciu przebarwień.

Czy wybielanie osłabia zęby?

Proces wybielania jest reakcją utleniania, w której związek wybielający przekazuje elektron związkom redukującym, które są wybielane. Z chemicznego punktu widzenia proces wybielania przebiega w sposób złożony, a główną rolę w nim spełniają utleniające właściwości nadtlenku wodoru. Do wybielania zębów wykorzystywany jest nadtlenek wodoru i jako niestabilny rozpada się na wodę i tlen szczególnie pod wpływem naświetlania promieniami UV czy podwyższenia temperatury. Prawidłowo poprowadzone wybielanie zębów powinno zakończyć się na tym etapie, czyli nie powinno przekroczyć punktu saturacyjnego. Jest bardzo ważne, by lekarz stomatolog miał świadomość, kiedy należy przerwać proces wybielania po przekroczeniu punktu saturacyjnego, gdy utrata międzypryzmatycznego matriksu jest większa, niż możliwy jeszcze do uzyskania, niewielki efekt wybielający. Przekroczenie tego punktu i kontynuacja procesu wybielania może prowadzić do degradacji substratu (matriks szkliwa) i w efekcie nawet do poważnych uszkodzeń szkliwa i zmiany struktury tkanek zęba. Dlatego zębów nie powinno się wybielać samemu ani powierzać swojego uzębienia osobom do tego nieodpowiednim. Klinika stomatologiczna InterDent we Wrocławiu oferuje Państwu profesjonalne wybielanie zębów przeprowadzane przez doświadczonych lekarzy stomatologów.

Czy wybielanie zębów boli?

W przebiegu i po zakończeniu wybielania może wystąpić przemijająca samoistnie nadwrażliwość termiczna zębów lub ból zębów, co niesie za sobą chwilowe przerwanie zabiegu lub przeprowadzenia dodatkowo zabiegu fluoryzacji zębów. Ryzyko wystąpienia tych objawów w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta jak i używanego do wybielania sprzętu.

Czy przed wybielaniem zębów trzeba usunąć kamień?

Zabieg wybielania musi być poprzedzony profesjonalną higienizacją zębów (usunięcie osadów i kamienia nazębnego, instruktaż higieny pozabiegowej), zabezpieczeniem ubytków próchnicowych oraz określeniem progu pobudliwości bólowej i żywotności zębów. Zabieg wybielania powinien także być poprzedzony analizą nawyków żywieniowych pacjenta, jego chęcią do współpracy a wręcz zdyscyplinowaniem pacjenta odnośnie dotyczących go zaleceń pozabiegowych, takich jak „biała dieta”, czy niepalenie tytoniu. Wszystkie te czynności mają miejsce podczas profesjonalnego wybielania zębów w klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

  1. Wiek poniżej 16 roku życia,
  2. Ostre przebarwienia tetracyklinowe czwartego stopnia, które wymagają założenia licówek lub koron,
  3. Ciąża i okres karmienia piersią,
  4. Nasilona wrażliwość termiczna zębów,
  5. Alergia na jeden ze składników materiałów wybielających,

Na czym polega „biała dieta”?

Biała dieta, do której należą takie produkty jak ser biały, kefir, maślanka, ryż, ziemniaki czy makaron, są idealnym produktem odchudzającym i regulującym apetyt. Zawierają przyspieszające metabolizm białko, wapń i witaminy, a także dobre bakterie usprawniające trawienie i działanie układu pokarmowego. Przede wszystkim jednak biała dieta jest niezbędna to tego, aby nie zepsuć efektów wybielania zaraz po zabiegu. Zaleca się jej stosowanie przez minimum 48 godzin po zabiegu. Wynika to z tego, iż żel wybielający zwiększa tymczasowo porowatość szkliwa (zęby zachowują się wówczas podobnie jak gąbka), co prowadzi do znacznej podatności zębów na czynniki barwiące i sprawia, że produkty takie jak buraki, soki czy sosy barwią zęby, powodując efekt odwrotny do zamierzonego.

Zapraszamy na profesjonalne wybielanie zębów do Kliniki stomatologicznej InterDent we Wrocławiu. Wybielanie zębów teraz w promocyjnej cenie 399 zł. Umów się na wizytę do profesjonalnej kliniki i ciesz się bielszym uśmiechem na co dzień. KLIKNIJ TUTAJ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.