Wybielanie zębów lampą

    Zabiegi wybielania zębów od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego – przecież dzięki śnieżnobiałym zębom możemy poprawić swoje samopoczucie oraz poczuć się pewniej. Estetyka uśmiechu, ale przede wszystkim kolor uzębienia, ma dla wielu pacjentów coraz większe znaczenie – zatem wybielanie to uzasadniona inwestycja w siebie.
????Metody domowe, tak czy nie?
    Mało kto wierzy w skuteczność domowych metod wybielających zęby, wielu z nas również sceptycznie podchodzi do produktów rozjaśniających dostępnych w sklepach – nic więc dziwnego, że gabinetowe wybielanie zębów tak zyskało na popularności. W Centrum Stomatologicznym InterDent proponujemy naszym pacjentom dwie metody wybielania zębów – wybielanie gabinetowe – przy użyciu lampy wybielającej oraz wybielanie nakładkowe (domowe).
????Bielsze zęby w godzinę, czy to w ogóle możliwe?
    Wybielanie zębów lampą to niezwykle skuteczny jednorazowy zabieg, który charakteryzuje się dużą sprawdzalnością. Śmiało można przyznać, że jest to jedna z najlepszych metod, które proponuje stomatologia. Dzięki tej metodzie można rozjaśnić zęby nawet o kilka odcieni, a cena zabiegu jest proporcjonalna do jakości wykonania oraz efektu. Podczas zabiegu nanosi się na zęby preparat wybielający, a następnie przy pomocy lampy naświetla się zęby. Żel nakładany jest na zęby trzykrotnie, a każda sesja naświetlnia trwa od piętnastu do dwudziestu minut. Dzięki połączeniu specjalnego preparatu oraz światła lampy, zęby widocznie się rozjaśniają, dzięki czemu można osiągnąć spektakularny efekt w naprawdę krótkim czasie. Sam zabieg wybielania jest bezpieczny dla zębów i dziąseł, jedynym skutkiem ubocznym może okazać się utrzymująca się przez około dobę nadwrażliwość. Jest to naturalny efekt, który stopniowo ustępuje.
????Co powinniśmy wiedzieć przed zabiegiem?
    Skuteczność wybielania zębów jest uzależniona od pewnych czynników, które dotyczą przygotowania do zabiegu oraz okresu po wybieleniu. Zanim zdecydujemy się na rozjaśnienie zębów w gabinecie stomatologicznym, należy wyleczyć wszelkie ubytki, aby uniknąć przykrych powikłań. Jeśli chcemy dodatkowo przyczynić się do jeszcze lepszego efektu, przed zabiegiem warto wykonać higienizację, by pozbyć się kamienia i osadu nazębnego. Zalecenia, jakich powinno się przestrzegać po zabiegu wybielania zębów lampą, to przede wszystkim przestrzeganie „białej diety”, czyli wyeliminowania z jadłospisu produktów, które silnie barwią, na przykład mocnej kawy, herbaty, czerwonego wina czy soków owocowych. Taką dietę powinniśmy wprowadzić na okres przynajmniej dwóch tygodni.
????Przeciwskazania do wybielania zębów lampą
    Stomatolodzy nie polecają wykonywania zabiegu kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Niektóre choroby, takie jak cukrzyca, choroba nowotworowa czy epilepsja również są przeciwskazaniem do zabiegu wybielania zębów lampą.
Wykluczające z zabiegu są również stany zapalne zębów lub jamy ustnej, takie jak:
❌ Afty
❌Próchnica
❌Odsłonięte korzenie zębów
❌Znaczne ubytki
    Aby móc przeprowadzić zabieg prawidłowo, wystarczy wyleczyć wszystkie stany chorobowe i upewnić się podczas konsultacji w gabinecie stomatologicznym, że nie ma żadnych przeciwskazań do przeprowadzenia wybielania zębów lampą.
Wpadnij do InterDentu po bielsze zęby!????????
____
Centrum Stomatologiczne InterDent
???? http://interdent.com.pl
☎️ 731 000 180
????Wrocław, ul. Zachodnia 14

Leave a Reply

Your email address will not be published.