Zdjęcia RTG / Radiowizjografia – Stomatolog Wrocław

Zdjęcia RTG / Radiowizjografia – Stomatolog Wrocław

W klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu wykonujemy zdjęcia RTG. Zdjęcia rentgenowskie to podstawowe narzędzia diagnostyki stomatologii, zarówno tej zachowawczej jak i chirurgii i protetyki stomatologicznej. Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia gabinetu lekarza stomatologa, gwarantującym szybkie i skuteczne leczenie. Dzięki radiowizjografii zainstalowanej w gabinetach stomatologicznych kliniki InterDent nasi specjaliści mogą bardzo szybko zidentyfikować problem i dobrać najlepszą dla Państwa ścieżkę leczenia.

Radiowizjografia cyfrowa to połączenie badania USG z rentgenem. Daje szerokie możliwości badawcze, które mają bezpośredni wpływ na skuteczne leczenie pacjenta i zaoszczędzenie mu niepotrzebnych stresów związanych z dodatkowymi wizytami w gabinecie stomatologicznym. Dzięki radiowizjografii dentysta jest w stanie ocenić długość kanału zęba, gęstość kości, poprawność wypełnienia kanału itp. Uzyskany obraz można powiększać, skupiając się nad wybranym fragmentem tkanki.

Dzięki temu badaniu, można wykryć wczesne stadium najczęściej występującej choroby zębów – próchnicy. Podczas badania stomatolog przykłada końcówkę rękawa aparatury i na ekranie monitora natychmiast widać wynik badania – obraz zęba. Zanim pacjent przejdzie do gabinetu, lekarz specjalista ma to na monitorze swojego komputera. Do dokumentacji medycznej trafia wydruk badania, kopię którego może otrzymać pacjent. Zaletą radiowizjografii cyfrowej jest zredukowanie dawki promieniowania o około 90% w stosunku do zdjęcia klasycznego. Badanie daje możliwość szybkiego i łatwego obrazowania oraz lokalizacji znajdującego się w nim narzędzia, co jest szczególnie ważne podczas leczenia kanałowego. Eliminuje to ryzyko niepełnego oczyszczenia kanału, co może mieć miejsce podczas leczenia tradycyjnego „na ślepo”. Komputerowy obraz otrzymany za pomocą tego aparatu jest przesyłany do gabinetów stomatologicznych i odczytywany na monitorze komputera bezpośrednio przez lekarzy stomatologów. Obraz badania może być przesyłany online do skonsultowania przez odpowiedniego specjalistę. Istnieje też możliwość komputerowej obróbki graficznej: dodawanie kontrastu, przekroje, co dodatkowo poszerza możliwości diagnostyczne.

W naszym gabinecie korzystamy z radiowizjografa firmy Sirona. To najnowszy system radiografii cyfrowej wyposażony w czujnik CCD wysokiej rozdzielczości co daje możliwosć dowolnego przetwarzania obrazów rtg.

Zapraszamy do Specjalistycznej Kliniki Stomatologicznej InterDent we Wrocławiu na szereg zabiegów stomatologicznych. W naszej ofercie znajdą Państwo zabiegi m.in. z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, protetyki stomatologicznej, stomatologii dziecięcej, endodoncji czy higienizacji jamy ustnej.