Stomatologia Dziecięca Wrocław

Stomatologia Dziecięca Wrocław

W klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu oferujemy również Państwu dentystów wyspecjalizowanych w pedodoncji, czyli stomatologi dziecięcej. Wielu rodziców niestety błędnie myśli, że mleczne zęby u dzieci nie wymagają leczenia. Niestety te nie leczone mogą rzutować na zdrowie i kondycje stałych zębów, które już będą nam towarzyszyły przez większość życia. W całości zajmujemy się więc zębami mlecznymi jak i już tymi stałymi u dzieci, nie tylko lecząc próchnicę ale także przeprowadzając zabiegi profilaktyczne, takie jak lakowanie bruzd czy fluoryzacja. Dodatkowo uczymy dzieci najlepszej techniki mycia zębów, a rodzicom doradzamy jakie szczoteczki i pasty do zębów są odpowiednie dla ich pociech.

Nasi stomatolodzy wyróżniają się odpowiednim podejściem do najmłodszych pacjentów. Za każdym razem dokładają wszelkich starań, aby wszystkie wizyty dzieci przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, a dziecko z uśmiechem na twarzy wracało na kolejne wizyty. Dlatego zapraszamy maluchy na wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko może poznać klinikę, gabinet i oswoić się ze stomatologiem. Na ogół wizyta adaptacyjna kończy się na krótkiej rozmowie, czasem na zabiegu fluorowania zębów lakierem zapobiegającym powstawaniu próchnicy. Najdzielniejsi pacjenci są nagradzani specjalnymi dyplomami i naklejkami.

W naszej klinice pamiętamy, że dziecko leczone nie na siłę lecz w miłej atmosferze i bezboleśnie, chętniej będzie odwiedzało stomatologa w przyszłości. Obecne metody leczenia pozwalają wykonać każdy zabieg w znieczuleniu miejscowym, a sam moment podawania znieczulenia również może być bezbolesny. Dziecko leczone bezstresowo z chęcią będzie dbało o zdrowie swoich ząbków, a rodzice będą zadowoleni z pięknego uśmiechu swojej pociechy.

W naszych gabinetach znajdziecie Państwo w pełni profesjonalną opiekę periodontologiczną. W profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia stosujemy najnowsze metody zachowawcze i chirurgiczne, które pozwalają najdłużej jak to możliwe zachować zęby własne. Specjalistyczna odbudowa protetyczna i systematyczne kontrole u specjalisty gwarantują przywrócenie pięknego uśmiechu i utraconej funkcji żucia.

W klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu z zakresu stomatologii dziecięcej możemy wykonać m.in takie usługi jak:

  • opatrunek w zębie mlecznym,
  • wypełnienie zęba mlecznego,
  • ekstrakcja zęba mlecznego,
  • endodoncja zęba mlecznego,
  • lakierowanie,
  • lakowanie bruzd,
  • lapisowanie.

Posiadamy również specjalne oferty dla zorganizowanych grup tj. szkoły i przedszkola. W przypadku skorzystania z takiej oferty i kontynuacji leczenia wszystkie zabiegi wykonywane w Naszej klinice są objęte specjalnym rabatem.