Implanty Zębów Wrocław InterDent

Implanty Zębów Wrocław InterDent

Implantologia rozwija się i jest ciągle udoskonalana od 30 lat. Ta metoda uzupełniania luk w uzębieniu cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Implanty dedykowane są osobom, które w wyniku choroby lub urazu utraciły ząb wraz z korzeniem. Leczenie polega na zastąpieniu naturalnego korzenia tytanowym, który po wszczepieniu integruje się z tkanką kostną pacjenta. Na tym wszczepie osadzana jest korona, most lub proteza wykonana z doskonałego materiału pełnoceramicznego lub porcelanowego.

Największą zaletą implantów zębów jest komfort ich użytkowania. Zęby są osadzone w szczęce na stałe, są nieruchome, dają pełen komfort uśmiechu, jedzenia i codziennej higieny. Są niemal tak komfortowe i wytrzymałe jak naturalne zęby. Ponadto wszczepienie implantu zapobiega procesowi zaniku kości, co może mieć miejsce po usunięciu zęba. Odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej oraz kontrolne, regularne wizyty u stomatologa zapewniają utrzymanie implantów do końca życia.

W stomatologii leczenie implantologiczne to proces długotrwały i składa się z dwóch etapów. Najpierw w kość żuchwy lub szczęki wszczepia się tytanowy implant, który wyglądem przypomina wkręt. Następnie na ranę dziąsła zakłada się szew i należy odczekać od 3 do 12 miesięcy, aż nastąpi zrośnięcie tytanu z tkanką kostną.  Gdy ten etap zakończy się powodzeniem, można nałożyć koronę, most lub protezę. Oczywiście w oczekiwaniu na właściwe uzupełnienie pacjent korzysta ze sztucznego uzębienia. Zbyt słabe lub ulegające zanikowi kości szczęki lub żuchwy mogą wydłużyć leczenie. Niemniej w stomatologii stosowane są specjalne zabiegi sprzyjające nadbudowaniu kości. Należą do nich podniesienie dna zatoki oraz sterowana regeneracja kości.

Pamiętajmy, że brak nawet jednego zęba to nie tylko problem estetyczny, ale i czynnościowy. Funkcje żucia zaburzają się, a siły fizyczne przenoszone są na sąsiadujące z luką uzębienie, co przyśpiesza jego zużywanie. Uzupełnianie luk w uzębieniu podnosi pewność siebie i sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Implanty zębów to idealne rozwiązanie protetyczne, ponieważ przywracają piękny uśmiech, w sposób trwały odtwarzają brakujące uzębienie, podnoszą komfort psychiczny i fizyczny pacjenta, zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia oraz nie przynoszą problemów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (szlifowanie zębów, wyjmowanie protez itp.)

W klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu stosujemy wyłącznie implanty zębów zaprojektowane i wytwarzane przez renomowanych producentów. Gwarantują one naszym pacjentom najwyższą jakość, bezpieczeństwo i niezawodną estetykę. W zakresie leczenia implantologicznego oferujemy Państwu takie zabiegi jak:

  • implanty zębów (różne systemy),
  • korony porcelanowe,
  • korony pełnoceramiczne,
  • mosty,
  • protezy.