Chirurgia Szczękowa Wrocław

Chirurgia Szczękowa Wrocław

Chirurgia stomatologiczna (chirurgia szczękowa) – to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W dzisiejszych czasach chirurgia szczękowa umożliwia nie tylko usuwanie, ale w znacznie większym zakresie także utrzymanie zębów, objętych różnymi procesami chorobowymi. Wykonywane w naszej klinice zabiegi takie jak resekcje wierzchołków korzeni, czy usuwanie torbieli pozwalają na uratowanie zębów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać usunięte.

Duża część zabiegów polega na przygotowaniu pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego np. protetycznego, czy ortodontycznego. Każdy zabieg wymaga niezwykłej precyzji i znajomości profesjonalnych technik chirurgicznych, dlatego w klinice stomatologicznej InterDent współpracujemy ze specjalistą z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

Powodzenie przebiegu leczenia i dobór odpowiedniej strategii zawsze idą w parze z dbaniem o komfort psychiczny pacjenta. Leczenie chirurgiczne często wywołuje u pacjentów strach przed operacją, powikłaniami czy bólem. Dlatego też każdorazowo pacjent jest przygotowywany do zabiegu. Dr Karol Borkowski tłumaczy dokładnie cały plan leczenie, poszczególne etapy i możliwe następstwa. Przed operacją pacjent otrzymuje środki uspokajające oraz przeciwbólowe, odpowiednie w danym przypadku leczenia. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu, a po leczeniu pacjent jest także otaczany szczególną opieką, po to aby cały proces zakończył się sukcesem, a pacjent możliwie jak najszybciej wrócił do zdrowia.

W skład chirurgi szczękowej wchodzą takie zabiegi jak np.:

  • Chirurgia tkanek jamy ustnej i szczęk: pogłębianie przedsionka, plastyka wędzidełek policzków, warg i języka, plastyka guza szczęki, plastyka połączeń ustno-zatokowych (do 24 godzin),
  • Chirurgiczne usuwanie łagodnych zmian: błony śluzowej jamy ustnej, czerwieni wargowej, skóry twarzy i szyi,
  • Operacyjne usuwanie zębów oraz pozostałości korzeniowych,
  • Ekstrakcje Ósemek,
  • Chirurgia przyzębia: kiretaże, sterowana regeneracja tkanek, przeszczepy błony śluzowej i kości,
  • Resekcje wierzchołków zębów, radektomie, hemisekcje, trisekcje,
  • Operacje torbieli szczęk i żuchwy,
  • Leczenie powikłań chirurgicznych i implantologicznych.

Zapraszamy na zabiegi chirurgii szczękowej do kliniki stomatologicznej InterDent we Wrocławiu przy ul.Zachodniej 14.