Profilaktyka stomatologiczna

Kilka słów o profilaktyce stomatologicznej…

????TO WCIĄŻ W NAS TKWI

Czasy, w których wizyta u dentysty przywodziła na myśl jedynie ból, dźwięk wiertła i specyficzny zapach już dawno minęły. Niestety, niektórzy ze względu na przykre skojarzenia wciąż żywią urazę do lekarzy tej specjalizacji, co więcej, strach przed dentystą często bywa na tyle paraliżujący, że potrafimy omijać dentystów szerokim łukiem nawet po kilka lat. Obecnie stomatolodzy wychodzą nam naprzeciw i dokładają wszelkich starań żebyśmy mogli poczuć się komfortowo, a sama wizyta była jak najmniej stresująca. Jest jedna, niezwykle ważna kwestia w dziedzinie stomatologii, która nie uległa zmianie od wielu lat – na fotelu dentysty powinniśmy zasiadać regularnie, przynajmniej raz na pół roku.

????Uśmiechnij się do dentysty!

Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie chorobom przyzębia i zębów. Zadbany i zdrowy uśmiech jest istotny nie tylko pod względem estetycznym, niweluje również ryzyko rozwoju poważnych infekcji. Odwiedzając stomatologa co sześć miesięcy gwarantujemy sobie możliwość wczesnego wykrycia niepożądanych zmian na wczesnym etapie i natychmiastowej reakcji lekarza, co w rezultacie często pozwala uniknąć przykrych skutków zaniedbania oraz konieczności dłuższego i bardziej inwazyjnego leczenia.

????Ty i twój stomatolog, czyli zgrany duet na lata

Do dentysty najczęściej trafiamy z polecenia, zdarza się nam również szukać lekarza w internecie, jednak niezależnie od tego w jaki sposób wybieramy stomatologa, warto zdecydować się na wizytę u takiego specjalisty, któremu będziemy mogli zaufać w kwestii dbania o swoją jamę ustną. Dzięki takiej współpracy wizyty u lekarza przyjdą nam zdecydowanie łatwiej, zapewnimy sobie regularny, profesjonalny przegląd zębów i fachową pomoc przy wykrywaniu chorób. Szybko dostrzeżemy zalety takiej sytuacji.

????„Prevention is better than cure’’

Zaniedbanie stomatologicznej profilaktyki grozi chorobami całego organizmu, który działa jak naczynia połączone. Chore zęby to dopiero początek problemów, a sam ból jest jedynie ostrzeżeniem. Jama ustna poprzez wysiew drobnoustrojów przenoszących się drogą naczyń krwionośnych, może mieć negatywny wpływ na wiele narządów w naszym organizmie. Zagrożone mogą być między innymi stawy, nerki, a nawet serce. Niestety, piękny uśmiech nie zawsze jest zdrowym uśmiechem. Często zdarza się, że zgryz nie jest prawidłowy, przez co staje się źródłem wielu cierpień, takich jak ból głowy czy ból przewodu pokarmowego. Warto skorzystać z możliwości stomatologii zachowawczej udając się regularnie na przegląd dentystyczny, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia chorób jamy ustnej.

A CO GDYBY WIZYTA U STOMATOLOGA BYŁA PRZYJEMNA? – U nas jest ????

Nasi lekarze z uśmiechem zadbają o twoje zęby! Przekonaj się sam!

????????????????

Centrum Stomatologiczne InterDent

☎️ 731 000 180

????Wrocław, ul. Zachodnia 14

???? http://interdent.com.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.