Nowoczesny Mikroskop w InterDent

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z wielu nowoczesnych metod, jakie w ostatnim czasie wykorzystywane są w leczeniu zębów. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba.
Zanim w stomatologii zaczęto wykorzystywać mikroskop, pacjent często był zmuszony decydować się na usunięcie zainfekowanego, bolącego zęba, ponieważ jego kanały nie były dobrze widoczne gołym okiem.
Dentysta nie miał więc możliwości dokładnego ich wypełnienia. Tymczasem od szczelnego wypełnienia wszystkich kanałów i ich bocznych odgałęzień zależy sukces leczenia zęba.
Dziś stomatolog, posługując się mikroskopem, może wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu.
Daje to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym, np. o wielkości 1×1 mm. Posługując się tego rodzaju sprzętem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.
Nasz mikroskop należy do najnowszej generacji tego typu sprzętu, uznanej światowej marki Alltion.
Wyposażony w 30-krotne powiększenie, mocne oświetlenie LED pozwala na ujrzenie nawet najmniejszych detali w kanale zęba.
O precyzji naszego mikroskopu świadczyć może fakt, iż został on stworzony nie tylko do pracy stomatologicznej, lecz również może być wykorzystywany przy skomplikowanych zabiegach z zakresu laryngologii czy mikrochirurgii.
Serdecznie zapraszamy do zabiegów wykonywanych pod mikroskopem w naszej klinice przy ul. Zachodniej 14.
.

Leave a Reply

Your email address will not be published.