Leczenie Protetyczne we Wrocawiu – most porcelanowy

Leczenie protetyczne we Wrocławiu
Leczenie protetyczne we Wrocławiu

Leczenie protetyczne we Wrocławiu cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością wśród pacjentów. Nowoczesne technologie pozwalają na perfekcyjne odbudowanie uśmiechu. Na zdjęciu obok widzimy pracę protetyczną wykonaną przez Pana dr Jakuba Kwiatkowskiego. Poniżej przedstawiamy pełen opis pracy wraz z czasem potrzebnym do jej wykonania oraz szacunkowe koszty wykonania takiej pracy.

U pacjenta pierwotnie występowało dość duże zmniejszenie wysokości kostnej oraz dziąsłowej, odsłonięte szyjki oraz częściowo korzenie zębów. Dodatkowo problemem estetycznym były dość znaczne rotacje zębów. Po odpowiednim przygotowaniu (leczenie kanałowe części zębów, preparacja filarów pod korony) wykonany został most porcelanowy 10-cio punktowy. Aby uzyskać bardziej fizjologiczny kształt i układ zębów, górna część pracy protetycznej wykonana jest ze specjalnej porcelany która kształtem i kolorem doskonale rekonstruuje utracone dziąsło. Całość została osadzona na wytrzymały cement kompozytowy.

Co to jest most porcelanowy i jakie są wskazania do jego wykonania?

Most porcelanowy to stałe uzupełnienie protetyczne, które jest na stałe założone na zęby pacjenta. Most protetyczny ma na celu odbudowanie brakującego zęba, poprzez założenie połączonych ze sobą koron ceramicznych na zęby sąsiadujące z luką. W przeciwieństwie do protez ruchomych, mosty zębowe są na stałe przycementowane do zębów filarowych, nie można ich zdjąć.

Tego typu odbudowy cechuje znaczna trwałość, mogą wytrzymać w jamie ustnej wiele lat. Głównym wskazaniem do wykonania mostu protetycznego jest brak jednego lub większej ilości zębów. Luka międzyzębowa powinna być ograniczona z obu stron zębami, które mogą być filarami protetycznymi, na których most zostanie osadzony. Jak wygląda mostek na zębach? Poprawnie wykonana odbudowa do złudzenia przypomina naturalne zęby.

Całkowity czas wykonania takiej pracy jak na zdjęciu jest uzależniony od dodatkowych zabiegów, które należy wykonać aby przygotować zęby (np. leczenie ubytków, leczenie kanałowe, regeneracja dziąsła) i zajmuje zazwyczaj pomiędzy 14 a 30 dni. Koszt jednej korony porcelanowej wynosi od 800 zł, przy czym cena pracy jest zależna od ilości odbudowywanych zębów i warunków klinicznych. Przed każdym leczeniem Pacjent otrzymuje kosztorys leczenia.

Do każdej pracy protetycznej specjaliści z Centrum Stomatologicznego InterDent podchodzą z niezwykłą starannością, przez co zyskujemy wielu zadowolonych pacjentów. Zapraszamy do skorzystania z pełnej oferty stomatologicznej w Naszej klinice przy ul. Zachodniej 14.

Leave a Reply

Your email address will not be published.