Korony zębowe

???? Korony zębowe – czy warto? ????

Jeśli nasze zęby są zniszczone, przebarwione lub złamane to stomatolog może zaproponować założenie korony zębowej. Czym są i jakie znamy rodzaje koron zębowych? Czy osiągniemy dzięki nim satysfakcjonujący nas efekt?

???? Korony to uzupełnienia protetyczne, które umieszcza się na zdrowym, specjalnie do tego przygotowanym i zredukowanym zębie lub na implancie. Jest to sposób na wzmocnienie zęba oraz odtworzenie jego funkcjonalności i estetyki. Istnieje pewien podział koron protetycznych, zależny od materiałów, z którego są wykonane. Wyróżniamy między innymi: korony pełnoceramiczne (cyrkonowe), korony porcelanowe na podbudowie metalowej, porcelanowe na podbudowie metalowej złota.

????‘’Korona? A komu to potrzebne?’’ – czyli kiedy zakłada się korony protetyczne

• jeśli ząb jest tak zniszczony próchnicą, że odbudowa za pomocą wypełnień nie pozwoli na uzyskanie zadowalających rezultatów,

• gdy ząb jest po leczeniu kanałowym i należy go wzmocnić,

• jeśli ząb ma mocno zniszczoną powierzchnię, np. gdy jest znacznie przebarwiony,

• w przypadku braku zębów (wówczas zakładanie korony jest końcowym etapem leczenia implantologicznego),

• gdy zęby są martwe,

• jeśli chcemy poprawić estetykę startych zębów

????W jaki sposób zakłada się koronę?
  • Cały proces leczenia zaczyna się od konsultacji u specjalisty. Lekarz w trakcie takiej wizyty przeprowadza wywiad z pacjentem, ocenia stan uzębienia i według indywidualnych potrzeb dopasowuje plan kuracji. W zależności od tego, na co mają zostać nałożone korony, kolejnym krokiem może być wszczepienie implantów przez specjalistę chirurga (jest to proces, który może trwać nawet kilka miesięcy) lub przygotowanie zębów pacjenta, poprzez ich oszlifowanie. W drugim przypadku powierzchnia zęba zmniejszana jest o około 1 – 2 mm z każdej strony, co odpowiada grubości ściany korony.
  • Kolejny etap to pobranie wycisku pod koronę – dentysta przy wykorzystaniu plastycznego materiału pobiera wycisk – dzięki któremu możliwe będzie wykonanie korony pasującej do pozostawionej części zęba. W trakcie tej wizyty stomatolog także dobiera kolor nowej korony. Następnie, na czas oczekiwania do założenie docelowej korony, na oszlifowany ząb zostanie założona ochronna korona tymczasowa. Maskuje ona ubytek i chroni oszlifowany ząb przed uszkodzeniem.
  • Przymiarka korony – podczas następnej wizyty zazwyczaj odbywa się przymiarka struktury korony, sprawdzenie dopasowania korony do zęba. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie i żadne zmiany nie będą konieczne, to zostanie przed nami tylko osadzenie gotowego uzupełnienia, czyli zacementowanie protezy stałej.
Zobaczcie jaką spektakularną metamorfozę przeprowadziliśmy u jednej z naszych pacjentek. W celu poprawy estetyki wymieniliśmy korony na nowe na jedynce i dwójce oraz założyliśmy korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu od trójki do trójki. Dzięki temu uzyskaliśmy estetyczny i zdrowy uśmiech oraz przywróciliśmy poczucie pełnego komfortu u pacjentki.

Brak opisu.

???? Wygląda na to, że warto

Korony zębowe zatuszują wiele defektów – brak zębów, wszelkie ubytki, złamania i widoczne zniszczenia. Co najważniejsze, efekty są permanentne i wyglądają bardzo naturalnie. Stosowane obecnie rozwiązania sprawiają, że korony współgrają wyglądem z naturalnymi zębami. Poprawnie wykonana korona zęba, o którą pacjent będzie odpowiednio dbał oraz regularnie czyścił, posłuży wiele lat bez konieczności wymiany.

Przekonajcie się sami!

Centrum Stomatologiczne InterDent

☎️ 731 000 180

????Wrocław, ul. Zachodnia 14

???? http://interdent.com.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.