Jak często chodzić do dentysty?

stomatologia zachowawcza, dobry dentysta wrocław, dentysta NFZ wrocławJak często chodzić do dentysty? Nie od dziś wiadomo, że najlepszą metodą żeby zapobiec próchnicy są regularne wizyty u dentysty połączone z właściwą pielęgnacją i higieną jamy ustnej. Jeśli mimo to ubytek i tak się pojawi należy bezzwłocznie udać się do stomatologa. Im szybsza interwencja dentysty tym mniejszy ból pacjenta i szybsze leczenie.

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze jesteśmy w stanie zidentyfikować ubytek próchniczy – szczególnie jeśli znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Między innymi dlatego są tak ważne regularne wizyty u stomatologa. Dentysta jest w stanie nie tylko zdiagnozować próchnicę, ale również pojawienie się pierwszych objawów kamienia nazębnego. W naszej klinice stomatologicznej we Wrocławiu doświadczony zespół zadba o profilaktykę Państwa zębów. Ułożymy profesjonalny plan leczenia, a w ramach profilaktyki możemy również zaoferować profesjonalne zabiegi higienizacyjne w korzystnych cenach.

Profilaktyka jest nie tylko mniej bolesna ale i przede wszystkim tańsza dla pacjenta od zwykłego leczenia – zwłaszcza, gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego, które nie dość że dla wielu pacjentów może być nieprzyjemne to jeszcze składa się najczęściej z kilku wizyt.

Zatem jak często chodzić do dentysty by zminimalizować ryzyko powstawania dużych ubytków, a co za tym idzie – wykluczyć pojawianie się nieprzyjemnych dolegliwości? Okazuje się, że wszystko zależy od stanu i wieku pacjenta, jak również od jego indywidualnych uwarunkować.

Wg raportu OECD z 2013 roku przeciętny Polak odwiedza dentystę 0,8 razy w roku. To wynik aż o 60% gorszy od średniej europejskiej, który przekłada się na większe koszty leczenia stomatologicznego Polaków.

Dorośli powinni odwiedzać dentystę raz na pół roku. O ile lekarz nie zaleca inaczej, taka częstotliwość wizyt, jest optymalna, gdyż nie pozwala na rozwinięcie się ewentualnych chorób, bądź wykrycie ich we wczesnym stadium. Dzieci powinny odwiedzać gabinet raz na trzy miesiące. Ze względu na słabszą mineralizację zębów u dzieci, a zatem większą skłonność do próchnicy, najmłodsi powinni odwiedzać stomatologa co kwartał. Zwlekając z wizytą, działamy na własną niekorzyść – zdrowotną u naszych pociech i finansową u rodziców związaną z większym kosztem późniejszego, ewentualnego leczenia.

W klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu oferujemy szeroki zakres usług zarówno w stomatologii dziecięcej jak i profilaktyce stomatologicznej u osób dorosłych. Posiadamy wykwalifikowany zespół, również w dziedzinach pedodoncji – stomatologii dziecięcej i sprawiamy ze te pierwsze wizyty u dentysty są prawdziwą przyjemnością, a nie bolesnym przymusem dla dzieci. Sprawdź ofertę stomatologii dziecięcej w InterDent. KLIKNIJ TUTAJ.

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Wizyty kontrolne w naszej klinice są bezpłatne i co najważniejsze – bezbolesne. Ten argument powinien przemówić do wszystkich tych, którzy zwlekają z odwiedzeniem dentysty. Systematyczne kontrole to gwarancja zdrowej jamy ustnej! Zapraszamy do kliniki stomatologicznej InterDent we Wrocławiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.