Estetyczne Korony Zębów Wrocław

W Centrum Stomatologicznym InterDent możemy zaoferować Państwu pełną gamę leczenia protetycznego. Między innymi są to Estetyczne Korony Zębów.

W przypadku znacznego zniszczenia tkanek zęba lub gdy odbudowa zachowawcza nie jest w stanie w sposób wystarczający przywrócić estetyki uzębienia, istnieje możliwość wykonania protetycznej odbudowy uzębienia. W zależności od potrzeb oraz oczekiwań Pacjentów, jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę materiałów, które w sposób trwały przywrócą pełnię uśmiechu.

Na załączonych zdjęciach – pierwotnie bardzo zniszczone próchnicowo zęby zostały przeleczone kanałowo, następnie brakujące tkanki odtworzono przy pomocy specjalnie wykonanych wkładów koronowo-korzeniowych. Na koniec osadzone zostały estetyczne korony licowane porcelaną. Kolor odbudowy protetycznej jest o odcień jaśniejszy od zębów sąsiednich, ponieważ sąsiednie zęby zostaną poddane zabiegowi wybielania.
Leczenie Protetyczne InterDent – lek. dent. Jakub Kwiatkowski

Czym jest korona zębowa?

Korony to uzupełnienia protetyczne stosowane, gdy naturalny ząb jest bardzo zniszczony przez próchnicę lub uległ złamaniu. Wskazaniem do ich zakładania jest również poprawa jego koloru i kształtu.

Jak wyglądają korony zębowe? Mają one postać czapeczki nakładanej na specjalnie oszlifowany ząb. Odbudowują jego utracone tkanki i wzmacniają go, odtwarzając przy tym jego czynność, funkcję oraz estetykę.

Koronki zębowe (potoczne określenie stosowane przez pacjentów) są stosowane w przypadku dużych ubytków próchnicowych oraz w przypadku złamanego zęba, np. po urazie. Zwykle żaden materiał do wypełnień (potocznie plomba) nie utrzyma się w takich zębach i wypadnie.

Zapraszamy do naszego centrum stomatologicznego we Wrocławiu przy ul. Zachodniej 14. Tel. (71) 341 88 55 lub 731 00 180

Leave a Reply

Your email address will not be published.