Dlaczego warto wybrać implanty zębów?

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?implantologia, implanty zębów Wrocław

Implanty stanowią wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębów. Są tak pewne, jakby były częścią Ciebie. Zapewniają najlepszą stabilną podstawę dla pojedynczych koron, większości mostów czy protez zębowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań implantologicznych możesz się spodziewać wielu korzyści mających wpływ na zdrowie oraz poprawę jakości Twojego życia. W klinice stomatologicznej InterDent we Wrocławiu wykonujemy profesjonalne wszczepy implantologiczne. W naszej klinice część chirurgiczno-stomatologiczną przeprowadza lekarz stomatolog z wielkim doświadczeniem – dr Karol Borkowski, natomiast za część protetyczną odpowiada dr Sławomir Makacewicz.

 • Dzięki implantom chronisz swoje zdrowe zęby
  Odbudowa na implancie nie wymaga spiłowywania i niszczenia sąsiednich zdrowych zębów. Przy tradycyjnych rozwiązaniach protetycznych stosowanych do tej pory, takich jak np. mosty, umocowanie koron wymagało oszlifowania zębów sąsiednich. Korona oparta na implancie nie wymaga oparcia zębów sąsiadujących, zatem nie ma też konieczności niszczenia żadnego ze zdrowych zębów poprzez ich szlifowanie.
 • Implanty zębów zapobiegają zanikowi kości i utracie innych zębów
  Korzeń zdrowego zęba przenosi siłę żucia na kość żuchwy lub szczęki, dzięki czemu ząb jest stabilny. Jeśli utracimy jeden bądź więcej zębów, siły te przestaną działać, w wyniku czego dochodzi do stopniowego zaniku kości. Zanik kości w konsekwencji powoduje utratę kolejnych zębów, które pozbawione otaczającej je kości ulegają wypadnięciu. Zanik kości jest powodem tak dużej ilości ludzi w Polsce z całkowitym bezzębiem.
 • Implanty zębów zapobiegają zmianom w wyglądzie twarzy
  Utrata kości może doprowadzić do cofnięcia się łuków zębowych i do zmiany struktury twarzy (przybliżenie podbródka do nosa, zwężenie podbródka) pojawia się wtedy tzw. efekt twarzy Baby Jagi. Utrata zęba i kości powoduje, że skóra naszej twarzy nie znajduje oparcia i wiotczeje. Wtedy wyglądamy na osobę starszą niż w rzeczywistości. Implant przejmuje funkcje korzenia naturalnego zęba, przenosi siły żucia na kość dzięki czemu hamowany jest proces zaniku. To sprawia, że kość oraz dziąsło pozostają prawidłowo ukształtowane.
 • Dzięki implantom nie ma konieczności stosowania wypadających protez
  Korzystanie ze standardowej protezy może się okazać bolesne i niewygodne. Bywa, że jest ona niestabilna, powoduje podrażnienie dziąseł, redukcje kości oraz w dużym stopniu ogranicza sprawność przeżuwania. U osób które mają taką protezę może wystąpić także problem zaburzeń wymowy. Zdejmowana proteza oparta na implantach eliminuje te problemy i przywraca utracony komfort życia.
 • Implanty zębów odbudowują pewność siebie i poprawiają jakość życia
  Zdrowe atrakcyjne zęby są ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyglądają i są odczuwalne jak naturalne zęby przez co sprawiają, że możesz jeść to co lubisz, swobodnie się uśmiechać i wyraźniej mówić. Implanty stomatologiczne poprzez swoje funkcje poprawiają wygląd i dodają pewności siebie.
 • Implanty zębów mają nieoceniony wpływ na zdrowie całego organizmu
  Pełne i zdrowe uzębienie wpływa na proces gryzienia i żucia pokarmów co w rezultacie zapewnia prawidłowy proces trawienia.
 • Implanty zębów są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem
  Implanty stomatologiczne często nie są droższe niż konwencjonalne zabiegi. Jeśli weźmiesz pod uwagę czas niezbędny do dopasowania protezy lub szkody wyrządzone sąsiednim zębom przez tradycyjne mosty, okaże się, że implanty są najbardziej opłacalną i najzdrowszą metodą odbudowy zębów.

artykuł udostępniony dzięki: Alpha Bio Polska

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą implantologii stomatologicznej w InterDent. KLIKNIJ TUTAJ

Leave a Reply

Your email address will not be published.