4 powody, by dbać o mleczaki u dziecka

Dentysta dla dzieci Wrocław!Dentysta dla dzieci Wrocław, stomatologia dziecięca, zdrowe zęby dzieci. zdrowe mleczaki

Jak pokazują badania, ponad połowa Polskich dzieci w wieku 3 lat ma trzy chore zęby. Niestety z wiekiem ilość zepsutych zębów u dzieci się powiększa, a bardzo błędnym jest częste przekonanie rodziców, że w miejsce chorych mleczaków urosną zdrowe stałe zęby.

Poniżej przedstawiamy Państwu 4 zasady, które miejmy nadzieje pomogą zrozumieć, że o zęby mleczne u dzieci również trzeba dbać.

  1. Chore zęby mleczne zarażają zęby stałe.

Próchnicę powodują bakterie próchnicowe. Jeżeli pojawią się w buzi dziecka, którego ząbki nie są zadbane, mają doskonałe warunki do rozwijania się i rozpuszczania szkliwa, najpierw na ząbkach mlecznych, później na stałych.

2. Mocno zepsute mleczaki trzeba usuwać.

Samo usunięcie zęba może być już dużym przeżyciem i stresem dla małego dziecka. Ponadto, gdy dziecku brakuje zębów bardzo łatwo może dojść do powstania wad zgryzu, które potem trudno będzie skorygować.

3. Braki w uzębieniu = nieprawidłowa wymowa.

Nawet, gdy dziecku wyrosną już nowe stałe zęby, trudno mu będzie porzucić stare nawyki. Jeśli dziecko, wypracuje sobie wady wymowy w związku z niepełnym uzębieniem, później będzie mu potrzebna pomoc logopedy.

4. Dziecko z brzydkimi ząbkami ma niższą samoocenę.

Każdy chce mieć piękny, biały i zdrowy uśmiech. Dziecko również. Czarne, wyżarte przez próchnicę zęby narażają dziecko na przykre uwagi ze strony kolegów i koleżanek w przedszkolu i szkole.

Warto pamiętać, że dbanie o mleczaki to nie tylko ich mycie!

Jeśli nie byli Państwo jeszcze z dzieckiem u stomatologa, proszę postarać się w najbliższym czasie zaplanować taką wizytę. Na fotelu dentystycznym dziecko powinno zasiąść po raz pierwszy, kiedy jego stan uzębienia nie wymaga jeszcze żadnej interwencji dentysty. Najlepiej wybrać się pierwszy raz do stomatologa, gdy ząbki dopiero rosną. Tak wizyta pozwala określić prawidłowy rozwój twarzy i jamy ustnej. Ponadto wizyta dziecka u dentysty może być połączona również z wizytą rodzica.

Zapraszamy do kliniki stomatologicznej InterDent We Wrocławiu całe rodziny. Posiadamy w ofercie szeroki zakres usług stomatologicznych, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Posiadamy specjalne pakiety i promocje dla całych rodzin. Bezpłatne wizyty kontrolne i układane plany leczenia pomogą Państwu dowiedzieć się wszystkiego o stanie zębów swoich i swoich dzieci. Posiadamy również bardzo doświadczony zespół z zakresu stomatologii dziecięcej, który sprawia, że wizyty stomatologiczne dla dzieci nie są koniecznym przymusem, a prawdziwą przygodą.

Zadzwoń i umów się już dziś. Tel. (71) 341 88 55 lub (71) 712 09 09.

Leave a Reply

Your email address will not be published.